22.listopada 2017 roku na stołówce szkolnej odbył się wielki finał konkursu wokalnego „IDOL 2017”.  Po dwóch etapach do konkursu zakwalifikowało się 10 wykonawców z klas IV – VII.  Jury wybrało zgodnie z nowym regulaminem 2 zwycięzców, 2 wyróżnienia i 1 nagrodę publiczności.

Idolem z klas IV – V została Małgorzata Nowak z klasy V, wyróżnienie otrzymała Amelia Marciniak z klasy IV.  W kategorii klas VI – VII Idolem została Julianna Nowosad, która również otrzymała nagrodę publiczności,  a wyróżnienie zdobyła Oliwia Bereda z klasy VI. Nagrody ufundowała Rada Rodziców Szkoły podstawowej nr 12 z Oddziałami Integracyjnymi im. Janusza Korczaka w Pile. Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów w kolejnych edycjach. Organizatorzy.